Do prawidłowego wyświetlania tej strony musisz włączyć w przeglądarce ™ JavaScript !
Home

Oferta
Nasze realizacje
Serwis
O Nas
Kontakt

PARAPET KAMIENNY

w dotyku jest chłodny, lecz poprzez niepowtarzalność barw, odcieni i wzorów tworzy prawdziwie niecodzienny klimat w pomieszczeniach. Należy tylko pamiętać, że z uwagi na niepowtarzalność użyłowań i odcieni zawsze należy liczyć się z tym, że próbka może odbiegać od gotowego wyrobu.

Oferujemy parapety już obrobione: z wypolerowaną powierzchnią i sfazowanymi krawędziami. Jednolita struktura umożliwia po latach renowację parapetu, poprzez szlifowanie i polerowanie.
Są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji.

Parapety oferujemy pod indywidualny wymiar Klienta !

Możliwe są różne niestandardowe wykończenia takie jak: zaoblenie narożników, niestandardowe wyprofilowanie krawędzi, wcięcia, wycięcia i otwory.
Oferujemy także środki do pielęgnacji, zabezpieczające kamień oraz nadające mu połysk i głębię.
Parapety (zależne od wybranego materiału) gotowe są do odbioru średnio w ciągu 10 dni.

    Dane techniczne:

  • długość max: 280cm
  • szerokość od 15cm do 50cm
  • grubości: 2cm lub 3cm

Właściwości poszczególnych surowców:

Konglomerat Konglomerat PerlinoRosato Konglomerat RossoAsiagio Konglomerat WhiteIceberg to materiał powstały z połączenia w procesie technologicznym wyselekcjonowanego grysu marmurowego, miału kwarcowego lub granitowego (ok.95%) z żywicą poliestrową (5%).
Konglomerat jest materiałem niepalnym (B1), natomiast nie jest żaroodporny i dlatego nie polecamy go do okładzin kominkowych. W zależności od składu konglomeraty dzielą się na rodzinę marmurowych oraz kwarcowych. W każdej z nich występują kolekcje różniące się fakturą i kolorystyką.
Konglomerat BiancoCarrara Konglomerat Botticino Konglomerat Calacatta Najbardziej popularne i najtańsze są konglomeraty marmurowe. Z uwagi na wrażliwość na kwasy i kwaśne wydzieliny owoców wymagają jednak pewnej ostrożności bądź systematycznej impregnacji. Większość z nich jest odporna na takie substancje jak rozpuszczalniki organiczne, detergenty, oleje, herbatę czy wino.
Konglomeraty kwarcowe są materiałem zdecydowanie twardszym, o najniższej nasiąkliwości (absorpcji wody) i najwyższej odporności na złamanie. Materiał ten stosować można także na blaty i schody.

Marmur Marmur to naturalny kamień, powstały w procesie przeobrażenia skał węglanowych (wapieni, dolomitów). W zależności od domieszek przybiera różne barwy - od białych, poprzez róże, zielenie, czerwienie aż po czarne.
Ze względu na charakterystyczny "rysunek" był zawsze ceniony jako materiał dekoracyjny. Naturalne faktury zdecydowały o tym, że marmur stał się nośnikiem stylów w architekturze wnętrz. Twardość ma porównywalną do trawertynów, natomiast średnio 2-krotnie niższą od granitu.

Granit Parapet granitowy Parapet granitowy to kamień naturalny, powstały w wyniku krystalizacji magmy w głębi skorupy ziemskiej. Jego charakterystyczną cechą są widoczne wykrystalizowane ziarna minerałów.
Jest materiałem niepalnym oraz żaroodpornym, całkowicie mrozoodpornym.
Z tego powodu występuje także w ofercie parapetów zewnętrznych.


copyright © 2004-2024 MS POZNAŃ Tel : 737 460 733 - E-mail : biuro@msokna.pl