Do prawidłowego wyświetlania tej strony musisz włączyć w przeglądarce ™ JavaScript !
Home

Oferta
Nasze realizacje
Serwis
O Nas
Kontakt

ROLETY ZEWNĘTRZNE

Są przystosowane do pracy na zewnątrz, a więc muszą być odporne na warunki atmosferyczne. Ich podstawowe funkcje to osłona pomieszczeń przed nadmiernym nasłonecznieniem, osłonięcie od skrajnych warunków pogodowych (porywisty wiatr), poprawienie izolacyjnych właściwości okien oraz zasłonięcie się przed wzrokiem ciekawskich. Przy odpowiednim wykonaniu - roleta stanowić może także dodatkową zaporę przed włamywaczem.

Oferujemy następujące systemy rolet zewnętrznych :

ROLETY NADSTAWNE

roleta nadstawna roleta od zewnatrz roleta od wewnątrz obudowa drewno

( tzw: "kompaktowa", "zespolona" )
Roleta tego rodzaju musi być zespolona z oknem jeszcze przed zamontowaniem okna. Ponieważ skrzynka jest umieszczana na górnej ramie okiennej, wymaga dodatkowego miejsca we wnęce, co trzeba uwzględnić przed murowaniem otworów okiennych. W innym przypadku okna będą musiały być niższe o wysokość skrzynki roletowej.
Roleta nie wymaga przebudowy wnęki.
Rewizja skrzynki - po stronie wewnętrznej.

Niestety skrzynka w tym systemie umożliwia docelowe jej zamaskowanie wyłącznie od strony zewnętrznej - od wewnątrz konieczny dostęp do płyty rewizyjnej - i z tego powodu już od połowy 2004 roku wypierana jest z rynku przez system przeznaczony do zabudowy obustronnej.

ROLETY NADSTAWNE DO ZABUDOWY (ZEWN I WEWN)

nadstawna do zabudowy nadstawna do zabudowy nadstawna do zabudowy

( tzw: "BeClever", "podtynkowa" )
Zmodyfikowana wersja rolety NADSTAWNEJ; w identyczny sposób zespalana z oknem przed montażem. Skrzynka wymaga dodatkowego miejsca we wnęce (nad oknem). Nie wymaga natomiast przebudowy wnęki. Skrzynka jest głębsza niż w zwykłej rolecie NADSTAWNEJ – minimalna wnęka okienna wynosi tutaj 24cm.
Rewizja skrzynki - po stronie wewnętrznej ale wyłącznie od spodu i z tego powodu umożliwia przykrycie tynkiem skrzynki zarówno od zewnątrz, jak również od wewnątrz pomieszczenia! Wycieplenie wewnętrzne skrzynki : styropianem zwykłym lub opcjonalnie neoporem (uwaga dla neoporu: Usb=0,68 ! - dla standardowej skrzynki "20-tki").

uszczelki ślizgowo-dociskowe sterowanie ręczne pasek mechanizm korbowy

Na fotografiach obok: sterowanie ręczne za pomocą paska zwijanego samoczynnie do kasetki (stosowane w standardzie) oraz sterowanie ręczne za pomocą mechanizmu korbowego z drążkiem i przekładnią 2:1 (stosowane za dopłatą przy większych roletach).

Niezbędnym elementem zapobiegającym porysowaniu pancerza rolety, jest specjalna miękka uszczelka, która dodatkowo jest skuteczną ochroną przed hałaśliwym uderzaniem pancerza o prowadnice, przy porywach wiatru.

manipulator elektryczny pilot

Rolety można wyposażyć także w napęd elektryczny, który jest umieszczany wewnątrz skrzynki roletowej. Sterowanie silnikiem można zaprojektować zarówno poprzez manipulator klawiszowy (instalacja przewodowa) jak również w wersji radiowej - przez pilota.


ROLETY ELEWACYJNE

roleta elewacyjna roleta szara roleta szara

( tzw: "zewnętrzna", "naścienna" )
Montowana niezależnie od okna, najczęściej w remontowanych obiektach, rzadziej na budowach. Skrzynka wystaje poza lico elewacji (może być częściowo schowana w ociepleniu). Nie wymaga przebudowy wnęki okiennej. Rewizja skrzynki - od strony zewnętrznej (uwaga: w razie napraw - będzie trudnodostępna na wyższych kondygnacjach budynku). Przy widocznej skrzynce w całości (montaż na ociepleniu) - istnieje możliwość zastosowania skrzynek estetycznie zaokrąglonych, można też je zamówić w kolorze z palety RAL dopasowanym do elewacji. Na roletach odsłoniętych na elewacji, wykonujemy specjalne wygłuszenia skrzynki roletowej, zapobiegające hałasom w trakcie opadów.

ROLETY ELEWACYJNE DO ZABUDOWY

( tzw: "integro", "termolux", "intermo" )
Zespalana z oknem podczas lub po zamontowaniu okna. Wymaga przebudowy wnęki okiennej (najlepiej na etapie wykonania nadproża), przy czym należy uwzględnić docieplenie nadproża za skrzynką, w celu uniknięcia niepotrzebnych mostków termicznych. Skrzynka od strony zewn przygotowana jest do zamaskowania przy wykańczaniu elewacji. Od wewnątrz jest ona niewidoczna, ponieważ jest oddzielona nadprożem od pomieszczenia.
Rewizja skrzynki - od strony zewnętrznej. integro integro integro System przede wszystkim umożliwia lepsze wycieplenie i wygłuszenie niż systemy NADSTAWNE. Jest to też jedyny system podtynkowy, umożliwiający stabilne osadzenie szerokich przeszkleń tarasowych, szczególnie w przypadku konstrukcji HS (podnoszono-przesuwnych).

ROLETY ELEWACYJNE WZMOCNIONE ANTYWŁAMANIOWO

Roleta zewnętrzna, posiadająca elementy konstrukcyjne wykonane w technologii "ciągnionej", o wyższych parametrach wytrzymałościowych. Elementy składowe wykonane są z aluminium ekstrudowanego lub ze stali. Z uwagi na zwiększony ciężar, napędzana najczęściej silnikiem elektrycznym. Technologia wykonania znacznie zwiększa koszt inwestycji; o cenie decyduje ilość wykorzystanych elementów (rodzaj użytych lameli i silników, rygle automatyczne, zasuwki, nakładki na prowadnice) oraz stopień skomplikowania prac montażowych.
Częstym nieporozumieniem jest traktowanie rolet montowanych na ociepleniu jako "antywłamaniowe" ! Natomiast niemal zawsze można roletę wzmocnić umiejętnie dobranymi elementami antywłamaniowymi. Naszym zadaniem jest pomoc w optymalnym ich doborze, przy uwzględnieniu oczekiwań Klienta - zarówno wytrzymałościowych, jak i estetycznych.

ROLETY TEKSTYLNE

( tzw: "refleksole" )
Roleta posiadająca unikalną przezierną tkaninę (poliester+pvc) zamiast aluminiowego pancerza. Szeroki wybór tkanin typu "ekran" (tzw screen), Soltis (rewelacyjne parametry i wytrzymałość) a także wielu innych, zapewnia dobór koloru praktycznie do każdej elewacji i parametrów do każdego pomieszczenia.

roleta refleksol roleta VERANDA

    Podstawowe zalety refleksoli :

  • niewielka, estetyczna skrzynka chroniąca tkaninę
  • widoczność w kierunku na zewnątrz pomieszczenia - pomimo zasłoniętej (opuszczonej) tkaniny
  • przejrzystość eliminuje uciążliwy dla większości osób efekt "zamkniętej przestrzeni", tworzony przez zwykłą roletę
  • efektywna "naturalna klimatyzacja" pomieszczenia dzięki ochronie szyby przed nagrzewaniem
  • możliwość zastosowania napędów elektrycznych oraz automatyki pogodowej
  • wybór prowadzenia tkaniny : linki stalowe lub prowadnice
  • w wariancie VERANDA - możliwość przesłonięcia każdej płaszczyzny pochyłej (np zadaszenia świetlików itp)


copyright © 2004-2022 MS POZNAŃ Tel : 737 460 733 - E-mail : biuro@msokna.pl