Do prawidłowego wyświetlania tej strony musisz włączyć w przeglądarce ™ JavaScript !
Home

Oferta
Nasze realizacje
Serwis
O Nas
Kontakt

MOSKITIERY

Są skuteczną barierą przed natręctwem owadów, pomagając utrzymać właściwy poziom higieny zarówno w domowej kuchni jak i w restauracji latem. Ułatwiają też życie alergikom, wpuszczając mniej pyłu oraz chroniąc przed ukąszeniami w czasie snu. Nierzadko ratują życie małym zwierzakom. Są także pierwszą barierą dla przedmiotów, które mogłyby uszkodzić szybę od zewnątrz - np podczas gry w piłkę w ogrodzie.

Moskitiera zbudowana jest najczęściej z aluminiowej ramki, z naciągniętą wewnątrz siatką z włókna szklanego. Aluminium nadaje jej odpowiedniej sztywności przy zachowaniu małego ciężaru, co staje się istotne przy jej wyjmowaniu oraz myciu.
Szara siatka z włókna szklanego zapewnia przejrzystość i całkowitą odporność na wilgoć.

Moskitierę okienną ramkową montujemy przykładając ją od strony zewnętrznej do okna i przekręcając odpowiednie skobelki mocujące. Aby nie wypadła podczas montażu, wyposażona jest w specjalne uchwyty. Dzięki nim możemy bez trudu okresowo ją demontować w celu dokładnego wymycia, np w wannie za pomocą prysznica i miękkiej szczotki. Na zimę moskitierę najlepiej zdemontować i odstawić w ustronne miejsce, by wiosną założyć ją z powrotem, przedłuży to okres jej eksploatacji.

moskitiera

moskitiera

moskitiera

moskitiera

Występuje w kolorach: biały, brąz (RAL 8017 lub 8022), oraz ramki ze strukturą drewna w kolorach ZŁOTY DĄB, ORZECH i MAHOŃ.
Dostępne opcje: STANDARD (ramka prosta, narożniki PVC) , EXCLUSIVE (zaoblony kształt ramki, ramka wzmocniona, narożniki PVC) lub PRESTIGE (ramka prosta ale w całości z aluminium, bez widocznych plastikowych narożników).
Maksymalne wymiary w ramce STANDARD : szer 110cm x wys 200cm ( konieczna poprzeczka wzmacniająca w połowie lub w wersji EXCLUSIVE bez poprzeczki ) oraz PRESTIGE: szer 150cm x wys 230cm ( konieczna poprzeczka wzmacniająca w połowie).

Nowością są dostępne od niedawna moskitiery ramkowe oraz balkonowe DLA ALERGIKÓW, wykonane ze specjalną siatką przeciwpyłkową !

Moskitierę balkonową otwieraną, z uwagi na bardziej złożoną budowę, najlepiej zamówić łącznie z montażem. Zawiasy mocowane sa na stałe do ramy balkonu. Moskitiera otwierana jest więc w kierunku do zewnątrz.
Z uwagi na sporą powierzchnię, wzmacniana jest za pomocą poprzeczki i dolnego "odkopnika". W dolny odkopnik można też wmontować przejście dla psa lub kota. Wyposażona jest też standardowo w pochwyt i magnes.

moskitiera

moskitiera

moskitiera

Występuje w kolorach: biały, brąz (8017), ZŁOTY DĄB (8003), ANTRACYT (7016) oraz okleinowane ramki ze strukturą drewna w kolorach ZŁOTY DĄB i ORZECH.
Maksymalne wymiary: szer 130cm x wys 240cm.

Moskitierę zwijaną z hamulcem można zamontować zarówno na zewnątrz zwykłego okna, jak też od wewnątrz np na oknie dachowym. Kaseta oraz prowadnice przykręcane są do podłoża.
Moskitiera jest blokowana w dolnym położeniu, za pomocą specjalnej zapadki.

moskitiera

moskitiera

moskitiera

Występuje w kolorach: biały (9010), brąz (8014).
Maksymalne wymiary: szer 120cm x wys 240cm.

Moskitierę tarasową przesuwną, z uwagi na bardziej złożoną budowę, najlepiej zamówić łącznie z montażem. Występuje w wersji panelowej oraz plisowanej (składanej).
W panelowej konstrukcja nośna (uchwyty i szyna jezdna) mocowana jest na stałe do ramy okna tarasowego. Moskitiera posiadać może jeden lub dwa panele przesuwne. Zamocowane w panelach rolki (lub ślizgi) umożliwiają lekkie przesuwanie. Wzmocniona konstrukcja tej moskitiery umożliwia wykonanie bez środkowej poprzeczki usztywniającej. Moskitierę plisowaną montuje się natomiast we wnęce okiennej. Możliwość częściowego zsuwania (składania) siatki pozwala na osiągnięcie szerszego przejścia niż w wersji z panelem. Posiada niską szynę jezdną na dole: ok.8mm.

moskitiera

moskitiera

moskitiera

moskitiera

Występuje w kolorach: biały i brąz (8019) ( plisowana: także antracyt i złoty dąb ).
Maksymalne wymiary panela: szer 180cm x wys 240cm.
Maksymalne wymiary wnęki do plisowanej: szer 280cm x wys 240cm.

Moskitierę drzwiową rozchylaną montuje się tam, gdzie nie można zastosować balkonowej lub tarasowej. Ma to głównie miejsce w przypadku zbyt głębokiego schowania ramy okiennej za ociepleniem elewacji. Klienci często zamawiają taką moskitierę do małych domków letniskowych i altanek działkowych. Pasy z siatki są porządnie dociążone na dole, co zapobiega fruwaniu na wietrze. Zasłonę taką można dość łatwo zdemontować po sezonie letnim i schować do wiosny.

moskitiera

moskitiera

moskitiera

Typowy wymiar: szer 95cm x wys 220cm ; ale możliwe jest wykonanie pod zamówienie na szersze okno - maksymalna szerokość to 200cm.

copyright © 2004-2019 MS POZNAŃ Poznań - ul. Sokoła 11 - tel : 737 460 733