Do prawidłowego wyświetlania tej strony musisz włączyć w przeglądarce ™ JavaScript !
Home

Oferta
Nasze realizacje
Serwis
O Nas
Kontakt

Okna Schüco Przesuwne

Okna przesuwne realizują naturalną potrzebę domowników do otwarcia domu na przestrzeń ogrodu. Dodatkowy atut systemów przesuwnych to możliwość wykonania dużych przeszkleń, połączona z łatwością ich obsługi. Szczególnie komfortowym rozwiązaniem o płynnym działaniu jest okno HS (podnośno-przesuwne).

Okna przesuwno-uchylne typu Patio (PSK) :

KOMFORT UŻYTKOWANIA

Jest to alternatywa do standardowo otwieranych okien balkonowych i tarasowych. Oczywiście podstawową zaletą tego systemu jest swoboda komunikacji, jaką zapewnia skrzydło wjeżdżające za część nieotwieralną. Umożliwia to o wiele ciekawszą aranżację wnętrza, w tym np umieszczenie sofy w najbliższym sąsiedztwie okna, szczególnie przydatne w nieduzym salonie. Duża połać skrzydła zapewnia także bardzo efektywne wietrzenie poprzez jego uchylenie, co w połączeniu z klamką blokowaną kluczem daje użytkownikom dodatkowe poczucie bezpieczeństwa.

klamka patio szyna dolna patio zewnątrz patio wewnątrz

STANDARD WYKONANIA

Podstawą w takim oknie jest zapewnienie łatwej obsługi dużego, ciężkiego skrzydła. Dlatego w standardzie wyposażamy to okno w tzw automat czyli wspomaganie klamką fazy wyjeżdżania okna z ramy oraz powrotu skrzydła do ramy. Dzieki temu obsługa okna staje się łatwa i przejemna.
Dzięki zastosowaniu sprawdzonego systemu uszczelek, osiągnięto znaczną oszczędność energii cieplnej. Dodatkowe ograniczenie wydatków na ogrzewanie gwarantują szyby o przenikalności minimum Ug=1,1 W/m2K. Dzięki Ciepłej Ramce Swisspacer zredukowany został efekt skraplania się pary wodnej na szybach.
System otworów odwodnieniowych pozwala na skuteczne odprowadzanie wody na zewnątrz okna. W przypadku większych połaci szklanych stosowane są szyby wzmocnione.

Kwatera nieotwieralna może być równa lub szersza od skrzydła jezdnego. Z uwagi na duże gabaryty (szerokość od 180cm w górę) PATIO posiada wzmocnioną konstrukcję i obowiązkowo usztywniany próg PCV, do którego mocowana jest szyna jezdna. Stabilna konstrukcja oraz stosowany system okuć sprawiają, że okna PATIO są wyjątkowo odporne na próby włamania poprzez wyważanie.

DuoPort PAS - NOWA JAKOŚĆ WIETRZENIA

Istnieją pomieszczenia (np sypialnia) oraz sytuacje (np spotkanie rodzinne), w których należy szczególnie regularnie usuwać nadmiar wilgoci z pomieszczenia. W takich sytuacjach idealnie sprawdza się okno PSK wyposażone w system okuć duoPort PAS. Innowacyjność polega tutaj na możliwości odstawieniu klamką skrzydła od ramy, na całym obwodzie okna tylko o 6mm. Zużyte powietrze uchodzi wtedy górą, a dołem napływa do pomieszczenia świeże.

Oprócz braku przeciągów, do pomieszczenia nie przedostanie się także woda, nawet podczas ulewnego deszczu. Co więcej okno w pozycji szczelinowego wietrzenia posiada odporność na włamanie tej samej klasy co po zamknięciu. Stwarza to możliwość bezpiecznego wietrzenia przez całą dobę, także podczas nieobecności domowników. Pozycja klamki nie zdradza, że okno nie jest normalnie zaryglowane, nie zachęci więc włamywacza do prób wyważania.Drzwi podnośno-przesuwne typu HS :

KOMFORT UŻYTKOWANIA

HS to konstrukcja przeznaczona do tworzenia dużych drzwi przesuwanych, kiedy przeszklenie przekracza 300 cm szerokości. Pomimo gabarytów konstrukcje HS pracują wyjątkowo cicho i są łatwe w obsłudze nawet dla dziecka lub osoby starszej.
Wyjątkowy komfort użytkowania zapewnia niski próg, który jest bardzo trwały.

STANDARD WYKONANIA W ZALEŻNOŚCI OD WARIANTU

  Drzwi HS EasySLIDE

  drzwi HS easySLIDE
 • głębokość progu i ościeżnicy 17cm
 • głebokość skrzydła 70mm
 • wpuszczany w posadzkę niski próg z przekładką termiczną
 • przekładka termiczna w ościeżnicy
 • dobre parametry cieplne (Uf=1,8 ; Ug=1,1÷0,7 ; Uw~1,4)

  Drzwi HS ThermoSLIDE

  drzwi HS thermoSLIDE
 • głębokość progu i ościeżnicy 22cm
 • głebokość skrzydła 82mm
 • wpuszczany w posadzkę niski próg z trzema przekładkami termicznymi
 • przekładka termiczna w ościeżnicy
 • bardzo dobre parametry cieplne (Uf=1,1 ; Ug=0,7÷0,5 ; Uw~0,8)

Producent zastrzega sobie możliwość wprowadzania bez uprzedzenia zmian technicznych w produktach.

copyright © 2004-2024 MS Tel : 737 460 733 - E-mail : biuro@msokna.pl